View Full Version : Fany, ale nie Potterowe Arty Bielusia:P
A muszą być koniecznie Potterowe? Bo coś tam czasami bazgrze, ale nie koniecznie Pottera. Mam:
Skrzydlata [Kobieta ma już z 5 lat:P] (http://republika.pl/blog_ee_176171/234115/tr/skrzydlata.jpg?1263057586)
Kultystka z krzywym ryjem:/ (http://foto.m.onet.pl/_m/02952c7ee79ebc232b75b652acccb8de,14,19,0.jpg)
Star Trek Girl:D (http://foto.m.onet.pl/_m/10683c58f2e75279ba6bc4b45452321c,14,19,0.jpg)
Martwa (http://republika.pl/blog_ee_176171/234115/tr/martwa.jpg?1263057637)
Kubuś Puchatek (http://foto3.m.onet.pl/_m/46722e36c23359fdbc18adda0bbad783,12,19,0.jpg)
Spock gangsta:P (http://republika.pl/blog_ee_176171/234115/au/spock.jpg?1263057409)
Jak tylko Pottery można to wywalcie temat:P
Draco1297
01-09-2010, 20:19
Nie wiem czy można wsadzać tu też te nie Potterowe, ale w każdym razie są świetne. Znaczy tylko drugie mi się nie podoba.
Ostatni jest chyba najlepszy. No i ten pierwszy. Przerysowywałaś go czy to Twój autorski twór?
Hah, pierwsze bardzo fajne ale na pczątku myslałam, że ona kogoś trzyma.Drugi: fajnie wygumkowałaś.Trzeci:ładnie rysujesz twarze i włosy mi sie tu podobają.Czwarty: wszystko jesst zgniecione, na sobie, wchodzą na siebie te owocki:P.Piaty:ładny prostaczek.Piate:haha, bardzo fajne:Dtaki gosciu z harakterem.
Ogólnie bardzo łanie malujesz.
Podoba mi się ten pierwszy i dlatego skomentuję. Choć upadły anioł to dość oklepany temat, coś w nim jednak jest. Ale ma niedociągnięcia, a mianowicie:
- linia szczęki - przesunęłabym ją trochę w stronę ust, byłoby proporcjonalniej, bo widać, że ta postać miała być szczupła, więc trzymajmy się tego i na twarzy. Ćwiczyłaś może studia portretowe? To bardzo pomaga "wyczuć" proporcje głowy (twarzy).
- drugie ramię - to, na którym widać zaciśnięte palce. Jest zbyt wysunięte, tak się nie da. Od razu widać, że coś tam nie pasuje, jakby było wyciągnięte ze stawu.
- skrzydła - mogłaś je dopracować. Takie drobne elementy jak piórka czy łuski są wbrew pozorom dość trudne, wymagają czasu i precyzji. Uważam, że poszłaś na łatwiznę z tymi cieniami i fałdkami.
- udo - powinno się lekko zwężać w stronę kolana, teraz jest zbyt masywne.
- ogólnie rysowałaś ten szkic (a przynajmniej tak widać, bo wiadomo, że skanowanie wygląda trochę inaczej niż oryginał) jednym typem ołówka (choć to na skrzydłach trochę przypomina roztarty węgiel) zapewne 6? 7? 8? B. Żeby rysunek wyglądał ciekawiej dobrze jest zmieniać miękkość ołówków. No ale jak wspominałam wyżej, trudno jest pod takim względem powiedzieć coś o skanie.
A reszta niczym specjalnym się nie wyróżnia.
No i ten pierwszy. Przerysowywałaś go czy to Twój autorski twór?Oj autorski to nie [a szkoda;P] do dziś nie mam jeszcze wypracowanego światłocienia z wyobraźni, co dopiero 5 lat temu.
Ćwiczyłaś może studia portretowe? To bardzo pomaga "wyczuć" proporcje głowy (twarzy). Tak 3 lata chodziłam na zajęcia plastyczne, ale po tym jak naskrobałam skrzydlatą. To ona mnie natchnęła do podjęcia tego kroku.
- ogólnie rysowałaś ten szkic (...) jednym typem ołówka (...) zapewne 6? 7? 8? B. Szczerze mówiąc, to był HB.
Żeby rysunek wyglądał ciekawiej dobrze jest zmieniać miękkość ołówków. Kiedyś nie byłam taka mądra. Ale teraz już wiem;)
W ogóle dziękuję za korektę, obce oczy widzą krytycznie, tak mawiała moja koleżanka z rysunku i miała racje. Jak narysowałam skrzydlatą byłam nią zachwycona i byłam z niej dumna, po czasie widzę jak wygląda, ale i tak ją lubię, bo to moje pierwsze raczej udane "dzieuo" w życiu. Poza tym mamy kochają swoje dzieci.
Szczerze mówiąc, to był HB.
To chyba nieźle stępiony XD. Mnie nauczycielka kazała zawsze temperować HB, bo jest dobry do takich szczególików. No ale skaner, jak mówiłam, też trochę mydli oczy.
To chyba nieźle stępiony XD. Nieźle to fakt;) ale nawet nie specjalnie tylko w wyniku rysowania.
A co do skanera to fakt, dlatego częściej robię zdjęcia, tyle, że przez to proporcje się walą, jak pod kątem fotkę się robi:/
Niestety nie ma idealnego sposobu na pokazanie ręcznych prac w necie:/
Chyba, że profesjonalny aparat, fotograf i specjalny statyw, ale takimi nie dysponuję:/
Pokusiłam się na konkurs walentynkowy i zrobiłam w Paintcie Walentynkę dla Voldzia:D
Dark Mark Walentynkowy (http://republika.pl/blog_ee_176171/234115/sz/dark_mark_valentine.jpg?1266270300)
Ha, ha, ha :D Niezły...Mnie w paincie nic nie wychodzi. Ale wąż naprawdę super wyszedł;) No cóż, czekam na kolejne rysunki.
Moony Alex
02-16-2010, 16:41
Bardzo sympatyczne :). Skrzydlata rzeczywiście ma w sobie "coś" i klimat. Najbardziej podobają mi się drugi i trzeci, chociaż Spock też niczego sobie (Piece of an Action <3).
I rysujesz tak czysto... Ja zwykle paprzę po całej kartce... -.-
Podbudowana drugim miejscem zajętym na konkursie walentynkowym, oraz chęcią wypróbowania nowiusieńkich kredek akwarelowych otrzymanych na urodziny. Zainspirowana pracami Moony Alex nabazgrałam
Uhurę [pierwszy raz bawiłam się takimi kredkami:D] (http://www.hpn.pl/picture.php?albumid=80&pictureid=715)
Mmmm w zakresie akwarel i kredek akwarelowych jeszcze nic nie umiem, ktoś pomoże?
Moony Alex
02-21-2010, 11:53
Ładna! <3
Kocham kredki akwarelowe, prace nimi świetnie wychodzą. A dla mnie to by chyba było zbawienie, bo zupełnie nie umiem posługiwać się farbami.
Ile takie kredki kosztują? Muszę znaleźć jakiś pretekst, aby je dostać ;).
Moony dostałam na urodziny od przyjaciela:D Bardzo się ucieszyłam bo dostałam całkiem niezłe [Hoh-i-noora ja jestem zadowolona z tej formy] i jak powiedziałam że strasznie dużo musiał wydać to stwierdził, że bez przesady. Tak więc można wywnioskować, że cena do przeżycia;)
Hermiona26
02-24-2010, 23:19
Powiem bo muszę, Kocham twojego Puchatka, Sama malować nie za bardzo umiem ...
Skrzydła są ładne, Ale co ja moge powiedzieć nie znam się, Drugie jest też fajne, Martwa natura,task jak puchatek, żądzi, Spoc zły nie jest.
Jeśli moge to kiedyś porzycze od Ciebie Puchatka i nature i ustawie sobie na osobistej tapecie :)
Luna_Pomyluna_Lovegood
06-26-2010, 19:17
Genialne! A między innymi wyróżnia cię to że niespecjalizujesz się tylko w jednej dziedzinie plastyki!
vBulletin v3.7.3, Copyright ©2000-2026, Jelsoft Enterprises Ltd.